Bez oleju palmowego!

W związku z narastającymi kontrowersjami wokół oleju palmowego Kwatera Mydła nie wykorzystuje w swojej produkcji tego roślinnego surowca, który notabene ma wiele zalet i jest dobrym składnikiem mydeł naturalnych.
Olej palmowy otrzymywany jest z nasion lub miąższu olejowca gwinejskiego, zyskał bardzo dużą popularność na świecie ze względu na niską cenę oraz szereg zastosowań, miedzy innymi w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. 85% plantacji znajduje się w Malezji i Indonezji, gdzie są różnorodne gatunkowo lasy tropikalne, które przy niezrównoważonej produkcji są masowo wycinane, co z kolei ma wpływ na różnorodność biologiczną i zmianę klimatyczną (większe stężenie CO2). Alternatywą jest olej palmowy wytwarzany w sposób zrównoważony (certyfikowany) czyli z poszanowaniem środowiska naturalnego.
W Kwaterze Mydła jesteśmy przekonani, że można komponować fantastyczne kosmetyki naturalne bez użycia oleju palmowego (również zrównoważonego). Korzystamy z obfitości i dobrodziejstw natury, bazujemy na ekstraktach i wyciągach ziołowych, olejach roślinnych oraz masłach z roślinnych pestek, które mają dobroczynne właściwości a ich pozyskiwanie nie ma wpływu na środowisko naturalne.