100% VEGE

 

W naszej Kwaterze znajdziesz kosmetyki 100% wegańskie nie testowane na zwierzętach

Przywiązujemy dużą wagę z czego powstają  nasze  produkty. Ich skład bazuje jedynie na roślinnych surowcach, wyciągach, ekstraktach i składnikach mineralnych. Z potrzeby naszej oraz coraz większej liczby świadomych konsumentów, którzy pragną żyć w zgodzie z własnym sumieniem, powstała Kwatera Mydła, gdzie tworzymy naturalne kosmetyki dla każdego. Są to wyjątkowe kompozycje składników roślinnych przeznaczone do codziennej zdrowej i zrównoważonej pielęgnacji Twojego ciała, twarzy i włosów. Gwarantujemy, że żadne zwierzę nie ucierpiało przy tworzeniu zarówno naszych kosmetyków jak i surowców, z których zostały skomponowane.

NATURALNE SKŁADNIKI

 

Kwatera Mydła korzysta z obfitości i dobrodziejstw natury, bazujemy na ekstraktach i wyciągach ziołowych, olejach roślinnych oraz masłach z roślinnych pestek.
W produktach, które oferujemy znajdziesz od 98% do 100% składników naturalnych. Zapytasz: a co z pozostałym 2%? Otóż, nasze kosmetyki są dla każdego, te 1% do 2% są to aromaty (przeważnie hipoalergiczne), które niekiedy wykorzystujemy w produkcji. Po przeprowadzeniu badań, zwróciliśmy uwagę , że nie każdemu odpowiadają kompozycje zapachowe olejków eterycznych, stąd pomysł na skorzystanie z kosmetycznych, bezpiecznych aromatów.
Chcemy abyście wiedzieli, że wszystkie kosmetyki powstały z potrzeby naszej, naszych rodzin, znajomych, przyjaciół, dlatego oferujemy Wam wyłącznie tylko to , czego sami używamy. Jest to gwarancja najwyższej jakości roślinnych produktów, które stanowią alternatywę dla ogólnie dostępnych kosmetyków „napakowanych” szkodliwymi dla naszego zdrowia substancjami.
Każdy kosmetyk Kwatery Mydła:

  • został stworzony z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, na zasadach zgodnych z GMP (Dobre Praktyki Produkcji).
  • został poddany niezbędnym badaniom oraz ocenie bezpieczeństwa przeprowadzoną przez niezależnego saefty assesora, która potwierdza zgodność receptury z obowiązującym prawem w zakresie wytwarzania kosmetyków.
  • jest zarejestrowany w CPNP czyli europejskie bazie danych o kosmetykach.

Bez oleju palmowego!

 

W związku z narastającymi kontrowersjami wokół oleju palmowego Kwatera Mydła nie wykorzystuje w swojej produkcji tego roślinnego surowca, który notabene ma wiele zalet i jest dobrym składnikiem mydeł naturalnych.
Olej palmowy otrzymywany jest z nasion lub miąższu olejowca gwinejskiego, zyskał bardzo dużą popularność na świecie ze względu na niską cenę oraz szereg zastosowań, miedzy innymi w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. 85% plantacji znajduje się w Malezji i Indonezji, gdzie są różnorodne gatunkowo lasy tropikalne, które przy niezrównoważonej produkcji są masowo wycinane, co z kolei ma wpływ na różnorodność biologiczną i zmianę klimatyczną (większe stężenie CO2). Alternatywą jest olej palmowy wytwarzany w sposób zrównoważony (certyfikowany) czyli z poszanowaniem środowiska naturalnego.
W Kwaterze Mydła jesteśmy przekonani, że można komponować fantastyczne kosmetyki naturalne bez użycia oleju palmowego (również zrównoważonego). Korzystamy z obfitości i dobrodziejstw natury, bazujemy na ekstraktach i wyciągach ziołowych, olejach roślinnych oraz masłach z roślinnych pestek, które mają dobroczynne właściwości a ich pozyskiwanie nie ma wpływu na środowisko naturalne.

Ekologicznie

 

DBAMY O ŚRODOWISKO!

W Kwaterze Mydła chcemy generować jak najmniej odpadów a co za tym idzie nie zanieczyszczać środowiska.

1. Nasze naturalne produkty pakujemy w ekologiczne papierowe opakowania oraz szklane butelki i słoiki, nie używamy dodatkowych pudełek czy folii.

2. Dostarczamy zamówiony towar w opakowaniach biodegradowalnych, wypełnionych ekologicznym wsadem, używamy jedynie papierowej taśmy z ekologicznym klejem.

3. W naszej ofercie znajdziesz również ekskluzywne akcesoria, które starannie dobieramy, aby były wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku (kamienne i porcelanowe kominki do aromaterapii, drewniane mydelniczki, drewniane szkatułki…)