kwateramydla.pl

Gdy potrzebujesz spokoju, wyciszenia, chwili oddechu tylko dla siebie lub chcesz wprowadzić dobry nastrój do wnętrz, skorzystaj z dobroczynnych właściwości aromaterapii. Piękne zapachy wokół Ciebie wykreują pozytywną atmosferę, dzięki której osiągniesz prawdziwy relaks.

W Kwaterze Mydła znajdziesz naturalne olejki do aromaterapii, które otulą Cię zniewalającym zapachem i przyniosą ukojenie. Asortyment obejmuje olejki eteryczne o działaniu relaksującym, odprężającym, ale także orzeźwiającym umysł i pobudzającym do kreatywnego myślenia. Nasze produkty mogą być stosowane w kominkach zapachowych, jak również do masażu.

Czym są olejki do aromaterapii z Kwatery Mydła?

Naturalne olejki do aromaterapii, jakie można znaleźć w naszej Kwaterze, to substancje pozyskiwane w efekcie destylacji parą wodną liści, kwiatów, łodyg i nasion. Charakteryzują się intensywnym zapachem, przez co znajdują zastosowanie właśnie w aromaterapii, ale także są składnikiem kosmetyków, mogą być stosowane do masażu.

Olejki eteryczne z Kwatery Mydła wyróżniają się najwyższą jakością oraz wysoką koncentracją zapachów, dzięki czemu są wydajne i trwałe. 

Olejki eteryczne naturalne - nasze produkty i ich właściwości

Asortyment naszej Kwatery obejmuje szeroki wybór olejków eterycznych o różnorodnych właściwościach. Wśród produktów można znaleźć:

 • Olejek Pomarańczowy - ma właściwości antyseptyczne, uspokajające, rozluźniające. Poprawia nastrój i dodaje energii do działania.
 • Olejek Lawendowy - łagodzi stany zapalne, uśmierza ból, działa odmładzająco.
 • Olejek Bergamotowy - niezastąpiony do leczenia drobnych ran, infekcji czy chorób górnych dróg oddechowych.
 • Olejek Eukaliptusowy - działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, przyspiesza gojenie ran.
 • Olejek Litsea cubea - skutecznie pomaga osiągnąć odprężenie fizyczne i psychiczne.
 • Olejek Rozmarynowy - wprawia w dobry nastrój i pobudza do kreatywnego myślenia. Ma dobroczynne działanie na mięśnie, stawy, przyczynia się do redukcji cellulitu, udrażnia drogi oddechowe.
 • Olejek Cedr Atlaski - łagodzi stany zapalne, ale również jest skuteczny przy problemach na tle nerwowym, działa uspokajająco, tonizująco i wyciszająco.
 • Olejek Petitgrain - ma silne właściwości antyseptyczne, stąd jest polecany przy problemach trądzikowych czy przetłuszczaniu skóry. Działa również orzeźwiająco, pomaga osiągnąć koncentrację.
 • Olejek Lemongrasowy - odpręża mięśnie, rozgrzewa, pobudza krążenie.
 • Olejek Mięty Pieprzowej - orzeźwia ciało i umysł, ma właściwości chłodzące.

Wszystkie olejki eteryczne do aromaterapii z Kwatery Mydła są w 100% naturalne.

Olejki eteryczne - zastosowanie

Olejki zapachowe można stosować w różnoraki sposób. Wdychanie oparów z kominka zapachowego czy dyfuzora to jeden, ale niejedyny ze sposobów, by korzystać z dobrodziejstw olejków eterycznych. Oto możliwości użycia olejków:

 • inhalowanie - wdychanie zapachów,
 • masaż - wcieranie rozcieńczonych w oleju bazowym olejków w skórę, np. podczas masażu relaksującego,
 • stosowanie rozcieńczonych olejem jojoba lub kokosowym olejków bezpośrednio na włosy lub na skórę,
 • dodawanie olejków do kosmetyków.

Aromaterapia olejkami - czy jest skuteczna?

Aromaterapia należy do medycyny niekonwencjonalnej (alternatywnej). Sama w sobie stanowi realne wsparcie w terapii chorób, zarówno fizycznych, jak i tych o podłożu psychicznym. Z pewnością można stwierdzić, że stosowanie olejków eterycznych podnosi komfort życia i korzystnie wpływa na samopoczucie. Odpowiednio dobrany olejek do potrzeb systematycznie stosowany niesie wiele dobra.

Olejki eteryczne do aromaterapii - sklep Kwatera Mydła

Dzięki olejkom eterycznym osiągniesz ukojenie, zarówno w sferze duchowej, jak i fizycznej. Sięgnij po dobroczynną moc natury zawartą w roślinach, by poprawić jakość swego życia.

By w pełni cieszyć się właściwościami olejków, używaj ceramicznego kominka (podgrzewacza) lub dyfuzora. Tego rodzaju akcesoria do aromaterapii również znajdziesz na naszej stronie.